אירועים קרדיווסקולריים | שיקום לאחר אירוע מוחי - נוראייד
דף הבית >> נוראייד לחולה >> אירועים קרדיווסקולריים
 

אירועים קרדיווסקולריים

מחלות קרדיווסקולריות הן הגדרה כוללת לקבוצת מחלות הקשורה לכלי הדם והלב, וביניהן: מחלת לב איסכמית ו/או מחלת לב ראומטית, יתר לחץ דם, מפרצות אב העורקים, מחלת עורקים היקפיים, דלקת פנים הלב, פרפור פרוזדורים ומחלות נוספות אליהן מתווספים גם אירועים קרדיווסקולריים כגון שבץ מוחי (אירוע מוחי) המהווה את גורם התמותה השלישי בישראל.

 

גורמי הסיכון למחלות קרדיווסקולריות ואירועים קרדיווסקולריים


על פי הערכות שונות, כ-90% ממחלות הלב וכלי הדם והאירועים הקרדיווסקולריים, ניתנים למניעה במסגרת הפחתת גורמי הסיכון הכוללים בתוכם: חוסר פעילות גופנית, צריכת אלכוהול מופרזת, תזונה לקויה, צריכת טבק על כל סוגיו, היסטוריה משפחתית של מחלות לב וכלי דם, יתר סוכר בדם, כולסטרול גבוה בדם, השמנה ועוד.

מרבית גורמי הסיכון להתפתחותן של מחלות קרדיווסקולריות ו/או התרחשותם של אירועים קרדיווסקולריים, ניתנים למניעה במסגרת שינוי כזה או אחר באורחות החיים, כאשר בין יתר האמצעים למניעת מחלות לב וכלי דם נכללים:
  • הימנעות מוחלטת מעישון, לרבות, עישון פאסיבי
  • הקפדה יתרה על תפריט יומי מאוזן המורכב בעיקר מסיבים תזונתיים, דגנים מלאים, פירות וירקות- על פי מחקרים שונים עולה כי צריכה של חמש מנות פרי/ירק במהלך היום מפחיתה בכ-25% את הסיכון להתפרצותן של מחלות קרדיווסקולריות
  • הימנעות מצריכת אלכוהול ו/או הגבלת הצריכה לעד 2 משקאות אלכוהוליים ביום
  • פעילות גופנית יומית עד 30 דקות בכל פעם
  • הימנעות ו/או הגבלה של צריכת סוכרים ושומנים
כמו כן, מומלץ ליטול חלק פעיל במגוון רחב של פעילויות חברתיות, להימנע משהייה ממושכת במקומות ואזורים בעלי רמת זיהום אוויר גבוהה ולאמץ תחביבים שונים היכולים לסייע לכם להתמודד עם מצבי לחץ וסטרס.

מה חשוב לדעת על אירועים קרדיווסקולריים


אירועים קרדיווסקולריים הם הגדרה כוללת לכל סוגי האירועים הרפואיים המורכבים המתרחשים בין רגע וזאת על רקע גורמי הסיכון השונים המאפיינים את המחלות הקרדיווסקולריות. מבין כל אותם אירועים קרדיווסקולריים, אירוע מוחי הינו האירוע הרפואי הנפוץ ביותר, כאשר קרוב ל-15 אלף ישראליים חווים (מדי שנה) שבץ מוחי. אירוע חירום רפואי זה מתרחש על רקע הפרעה באספקת הדם לרקמות המוח ובחלק מהמקרים הוא גורם למוות ו/או לנזקים נוירולוגים בלתי הפיכים כגון: שיתוק בגפיים, קשיים בהליכה, קשיים בדיבור ועוד. בקרב האנשים השורדים אירוע מוחי, רבים מהם מתמודדים עם בעיות זיכרון על רקע הפגיעה המוחית, תסמונת הכאב התלמי, חולשת שרירים ובעיות תפקודיות כאלו ואחרות.
 

NURAID - תוסף תזונה שעל פי המחקרים מסייע לשיקום הנוירולוגי – תפקודי לאחר אירוע מוחי


NURAID הינו תוסף תזונה המבוסס על צמחי מרפא המאפשר ע"פ המחקרים העצמה של ההליך השיקומי לאחר אירוע מוחי. בשנים האחרונות נערכו עשרות מחקרים בקרב נוטלי נוראייד כחלק מהליך השיקום לאחר אירוע מוחי, כאשר מרבית המחקרים שפורסמו בעיתונות הרפואית המקצועית הרלבנטית מעידים על קשר ישיר בין פעילותו של הנוראייד על תאי העצב לבין יכולות השיקום. מחקרים מוכיחים כי טיפול באמצעות נוראייד מאפשר השגת עצמאות תפקודית בשיעור גבוה של פי 2.4 בקרב מטופלים המצויים בהליך שיקום לאחר אירוע מוחי. 

 
לפרטים נוספים צרו איתנו קשר או השאירו לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם >>

 03-9230851

info@levpharm.com