אירוע מוחי בגיל צעיר | כל מה שחשוב לדעת! - נוראייד
דף הבית >> נוראייד לחולה >> אירוע מוחי בגיל צעיר
 

אירוע מוחי בגיל צעיר

03-9230851 

מחקרים מדעיים וקליניים הראו כי נוראייד מסייע
לחולי שבץ מוחי ואירוע מוחי בתהליך השיקום

אירוע מוחי נגרם כתוצאה מהפרעה פתאומית באספקת הדם לרקמות המוח, ולכן, הוא נחשב לאירוע חירום רפואי שקשה לחזות אותו מראש. התרחשותו של האירוע המוחי מהווה אחד משלושת גורמי התמותה השכיחים ביותר בעולם, כאשר האוכלוסייה המצויה בסיכון היא ברוב המקרים בני ובנות גיל 50 ואילך.  

על אף שהתרחשותו של אירוע מוחי בגיל צעיר יותר היא תופעה נדירה יותר, בעולם מדווחים מדי שנה על עשרות אלפי מקרים של אירועים מוחיים בקרב נשים וגברים הצעירים מגיל 50 ובקרב נשים וגברים בגילאי ה-20 וה-30 לחייהם.

אירוע מוחי בגילאים צעירים - מה חשוב לדעת?


כל אירוע מוחי, ואין זה משנה מהו גילו של האדם החווה אותו, מלווה במספר סימנים מקדימים הכוללים בין היתר: חולשה פתאומית של אחד מצידי הגוף, תחושת נימול עד כדי שיתוק באחד מצידי הגוף, קושי בדיבור, קושי בבליעת מזון או משקה, פגיעה בשדה הראייה, תחושת בלבול פתאומית ללא כל הסבר ו- אסימטריה בפנים. עם הופעת אחד מהסימנים הנ"ל, קיימת חשיבות רבה לפינוי מהיר ומיידי של האדם החווה אירוע מוחי לבית החולים לצורך קבלת טיפול רפואי. ברוב המקרים, המהירות בה האדם יגיע לבית החולים ויקבל את הטיפול הרפואי הנדרש, עושה את ההבדל בין הימצאותם של נזקים נוירולוגיים בלתי הפיכים לאחר האירוע המוחי לבין הימצאותם של נזקים ברי שיקום, ובחלק מהמקרים אף עושה את ההבדל בין חיים למוות.

כאשר מדובר בסימנים מקדימים של אירוע מוחי בגיל צעיר, קיימת חשיבות רבה לזיהוי מקדים של הסימנים ופינוי מיידי לבית החולים, וזאת לנוכח העבודה שגברים ונשים צעירים בגילם עלולים לא לייחס חשיבות רבה להופעתו של אחד מסימנים הנ"ל ולייחס אותו לסיטואציה אחרת, לרבות: עייפות, תשישות וכדומה.
 
כ-מחצית מהאנשים החווים אירוע מוחי, נדרשים להליך שיקום הנדרש למטרות שיפור במצבם הפיזיולוגי והקוגניטיבי כאחד. אירוע  מוחי, נחשב לאחד משלושת גורמי התמותה העיקריים בכל רחבי העולם. אותם 70% מהמקרים בהם נותר האדם בחיים, הוא נותר עם נזקים נוירולוגיים וקשיים המגבילים את התיפקוד העצמאי שלו ומותירים אותו נכה. הנזקים הנוירולוגיים השונים נובעים כתוצאה ישירה מהתרחשותו של האירוע המוחי, כאשר מידת הנזק נקבעת בין היתר בהתאם לאופן הטיפול בזמן אמת באדם זה.

 

מהם הנזקים הנוירולוגיים הנלווים להתרחשותו של אירוע מוחי בגיל צעיר וכיצד מתמודדים איתם? 
 

בדומה להתרחשותו של אירוע מוחי בקרב האוכלוסייה הבוגרת, גם נשים וגברים צעירים יותר החווים אירוע מוחי בפתאומיות עלולים לסבול מזנקים נוירולוגיים כאלו ואחרים כגון: הפרעות בדיבור, קשיים באכילה ושתייה, ירודה משמעותית ביכולות הקוגניטיביות, הפרעות בתנועה ובראייה.
 במקרים אלו, קיים הכרח בהליך שיקומי המלווה בין היתר בנטילת תרופות,. חלק מהתרופות נועדות למנוע חס וחלילה אירוע נוסף וחלקן לשקם את הנזקים שנוצרו.

נוראייד הוא תוסף תזונה שנחקר רבות בקשר לתרומתו לשיקום החולה שעבר אירוע מוחי.
מחקרים הראו שתוספת נוראייד להליך השיקום והפיזיוטרפיה מגבירה את מידת ההשתקמות חובה להיוועץ ברופא בקשר לנטילת כל תרופה או תוסף מזון כלשהו כולל נוראייד גם כאשר החולה הוא אדם צעיר.
 

אולי יעניין אתכם לקרוא עוד על: