אירוע מוחי בצד ימין | שיקום לאחר אירוע מוחי - נוראייד
דף הבית >> נוראייד לחולה >> אירוע מוחי בצד ימין
 

אירוע מוחי בצד ימין

03-9230851 

מחקרים מדעיים וקליניים הראו כי נוראייד מסייע
לחולי שבץ מוחי ואירוע מוחי בתהליך השיקום

במאמר זה נספק לכם מידע אודות אירוע מוחי בצד ימין של המוח. נמנה את התסמינים השונים שמאפיינים את האירוע, נרחיב אודות אותם איברים שנפגעים וכיצד ניתן להשתקם לאחר אירוע מורכב שכזה. 

מהו אירוע מוחי?

התוצאה של אירוע מוחי הוא היא מוות הנגרם לתאי המוח או לרקמת המוח וזאת משום הפרעה בזרימה של הדם מהלב אל המוח והיעדר חמצן במוח. אירוע מוחי יכול להתרחש בצד ימין או בצד שמאל של המוח. בהתאם, תאים שונים סביב אותו אזור נפגעים ויכולותיו של האדם ותחושותיו נפגעים ולכן הוא מתקשה או מוגבל לחלוטין בביצוע  פעולות שונות. אירוע מוחי נקרא פעמים רבות שבץ מוחי או במילה הלועזית: stroke.

אירוע מוחי – מה הוא יכול לגרום?

אירוע מוחי יכול להוביל לשינויים תפקודיים וזאת בהתאמה לאותו אזור במוח אשר נפגע. חשוב לדעת שאדם אשר עבר אירוע מוחי בצד ימין קרוב לוודאי שיבין את כל הקשור אל סביבתו ויוכל לדבר, שכן הצד השמאלי הוא זה שאחראי על השפה. למרות זאת, פגיעה בזיכרון, בהתנהגות ובכל הקשור אל החשיבה יכולה להופיע לאחר כל אירוע מוחי, אם בצד הימני ואם בצד השמאלי. אירוע מוחי בצד ימין – תופעות מוטוריות


ראשית כל חשוב לדעת על מה אחראי הצד הימני של מוח האדם. הצד הימני הוא זה שאחראי על המוטוריקה, התנועה והתחושה של פלג הגוף השמאלי. אדם שיחווה אירוע מוחי בצד ימין קרוב לוודאי שיחוש חולשה קלה עד שיתוק בחלק השמאלי של גופו. חולשה זו יכולה לבוא לידי ביטוי ברגל, ביד ובפנים. פעמים רבות אנשים שמוחם נפגע יחושו ירידה בתחושה בחלקי גוף שונים בצידו השמאלי של הגוף. בנוסף, יש אנשים שחשים כאבים בגפיים בצד שמאל, נוקשות במפרקים, מגבלה תנועתית, פגיעה מוטורית אשר פוגעת ביכולת שלהם לשמור על שיווי המשקל בעת עמידה או ישיבה ועוד. 

אירוע מוחי בצידו הימני של המוח – ההיבט הקוגניטיבי התנהגותי

אנשים שחוו פגיעה בצד ימין של המוח יכולים לחוות קושי בהתמצאות במקום, בהתמצאות בזמן, עיבוד איטי של מידע, קושי בריכוז, שינויים במצב הרוח, קבלת החלטות שגויה משום שיפוט לא נכון של סיטואציות שונות. בנוסף, הם סובלים פעמים רבות מתופעה שנקראת הזנחת צד. כלומר, האדם שנפגע אינו מודע או בעל מודעות נמוכה ביותר לגירויים ויצטרך להתמודד עם פגיעה בתפיסה בכל הקשור אל חפצים בחצי השמאלי של שדה הראייה שלו וכן בצד היד או רגל שמאל.

שיקום הוא צעד הכרחי לגבי כל אדם שעבר פגיעה מוחית. נכון להיום תהליך השיקום יכול לכלול פיזיותרפיה ואסטרטגיות טיפול שונות וכן נטילת תוספים שונים באישור הרופא.  נוראייד הוא תוסף תזונה אשר קיבל אישר ממשרד הבריאות, נחקר ונבדק רבות באשר ליכולתו לסייע ולתמוך במהלך השיקום לאחר אירוע מוחי, דימומי או חסימתי. שאלו את הרופא לגבי ניסיונו בהוספת נוראייד למטופליו.

אולי יעניין אתכם לקרוא עוד על: