אירוע מוחי בצד שמאל | שיקום לאחר אירוע מוחי - נוראייד
דף הבית >> נוראייד לחולה >> אירוע מוחי בצד שמאל
 

אירוע מוחי בצד שמאל

03-9230851 

מחקרים מדעיים וקליניים הראו כי נוראייד מסייע
לחולי שבץ מוחי ואירוע מוחי בתהליך השיקום

העדר חמצן במוח וזאת כתוצאה מקריש דם שחסם את כלי הדם , דימום מוחי או היצרות של כלי הדם במוח מובילים בדרך כלל לאירוע מוחי. אדם יכול להיפגע בצד השמאלי של המוח או בצד הימני של המוח וכמובן חלילה בשני צידי המוח.

במאמר זה נרחיב אודות אירוע מוחי בצד שמאל, התסמינים, הסיבות שיכולות להוביל לאירוע זה, האיברים שנפגעים ועוד.
 

סיבות לאירוע מוחי

ישנם גורמים רבים אשר יכולים להוביל לאירוח מוחי באזורים שונים של המוח, ביניהם גם בצד השמאלי. הגורמים המוכרים ביותר הם יתר לחץ דם (בעיקר בערך הדיאסטולי, כלומר הנמוך מבין השניים). סיבות נוספות הן סוכרת (פי ארבע מכלל האוכלוסייה), כולסטרול גבוה (חשוב להקפיד על רמה נמוכה של LDL ורמה גבוהה של HDL). בעיה של פרפור פרוזדורים (הפרעה בקצב הלב), אנשים אשר סובלים מעודף משקל, מעשנים וצורכים כמויות גדולות של אלכוהול.פגיעה מוטורית בעת אירוע מוחי בצד שמאל

פגיעה מוחית בצד השמאלי של המוח תוביל לפגיעה במרכזי התיפקוד שנמצאים במחצית זו של המוח. בהיבט המוטורי (תנועתי), פגיעה במרכז השמאלי יביא להפרעה מוטורית בצידו הימני של הגוף. אותו אדם שנפגע יכול לסבול משיתוק בחלק התחתון של הפנים בצד הימני, באזור השפתיים, דבר אשר יגרום לצניחת פנים וכן לחולשה או שיתוק בצד ימין: יד ורגל.

אותו אדם יכול גם לחוות בעיית היגוי, דיבור בלתי פוסק בו נעשה שימוש במילים אשר אינן קשורות למצב, למקום או לזמן. תופעה נוספת אשר יכולה להתרחש לאחר אירוע מוחי היא הפרעה בשדה הראייה הימני. 

אירוע מוחי בצד שמאל ואפזיה

אירוע מוחי בצד שמאל יכול להוביל גם לאפזיה, כלומר פגיעה שפתית שיכולה לבוא לידי ביטוי בכתיבה, קריאה, יכולת הדיבור והבנת הדיבור. בדרך כלל אפזיה אופיינית לימניים, כלומר, אנשים שהצד  השמאלי של המוח שלהם הוא הדומיננטי. חשוב לדעת שיש סוגים שונים של פגיעה שפתית ולכן טרם פנייה אל מטפל זה או אחר למטרת שיקום, חשוב לעבור אבחון יסודי שמטרתו אבחון סוג הפגיעה. בהתאם יומלץ על הטיפול המתאים ביותר.
 

שיקום לאחר אירוע מוחי בצד שמאל

ההמלצה היא לא לוותר על שיקום לאחר אירוע מוחי בצד שמאל או בצידו הימני של המוח, שכן במקרים רבים השיקום יכול להוביל לתוצאות טובות מאוד ואנשים רבים אשר עברו שבץ מוצאים את עצמם אט אט חוזרים לתפקוד היומיומי. במקרים רבים השיקום נעשה בבית וזאת לאחר אבחון דקדקני של המצב ובניית תוכנית טיפול מתאימה. שיקום יכול לבוא לידי ביטוי באמצעות פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, שינוי אורח חיים, תרופות ואף תוספים תזונתיים אשר אושרו על ידי משרד הבריאות, ככל שהרופא ממליץ . נוראייד הוא תוסף תזונה שנחקר ונבדק רבות בשורה של מחקרים קליניים שפורסמו בעיתונות הרפואית הרלבנטית ,כתומך ומסייע בתהליך השיקום. 

אולי יעניין אתכם לקרוא עוד על: