נוראייד הינו תוסף תזונה טבעי המסייע לחולים רבים כגון: ביות זיכרון לאחר אירוע מוחי ודימנציה. לעוד פרטים היכנסו לאתר »בעיות זיכרון לאחר אירוע מוחי | דימנציה ושיקום טבעי- נוראייד
דף הבית >> נוראייד לחולה >> דימנציה בעיות זיכרון
 

בעיות זיכרון אירוע מוחי דמנציה

קרוב ל-15 אלף ישראלים, חווים אירוע מוחי מדי שנה, כאשר 70% מתוכם עלולים להתמודד עם נזק נוירולוגי בלתי הפיך או בר שיקום.

הנזקים הנוירולוגיים הנובעים כתוצאה ישירה מהתרחשותו של אירוע מוחי (שבץ מוחי), מסווגים לנזקים בלתי הפיכים כגון: שיתוק באחד מהגפיים ולנזקים ברי שיקום כגון: חולשה בגפיים, הפרעות וקשיים בדיבור ובאכילה, ירידה ביכולות הקוגניטיביות וכדומה.


מה הם גורמי הסיכון לאירוע מוחי ולדמנציה?


שומנים בדם, השמנת יתר, מחלות לב וכלי דם, סוכרת ועישון, נחשבים לגורמי הסיכום העיקריים העלולים להוביל להתרחשותו של אירוע מוחי - שבץ. הסימנים המקדימים לשבץ מוחי היכולים להעיד על התרחשות פתאומית של אירוע מוחי כוללים:
  • קושי בבליעה,
  • קושי בדיבור,
  • חולשה ו/או שיתוק של אחד מצידי הגוף,
  • אסימטריה בפנים ותחושת בלבול.
עם הופעת אחד מהתסמינים הנ"ל, חשוב לפעול במהירות ולפנות את החולה לחדר מיון, כאשר פינוי מהיר יכול לעשות את ההבדל בין אירוע מוחי המסתיים במוות לבין אירוע מוחי המוביל לנזקים נוירולוגיים, ובין הופעתם של נזקים בלתי הפיכים לבין נזקים ברי שיקום.
 

בעיות זיכרון לאחר אירוע מוחי - מה חשוב לדעת?


יכולת הזיכרון שלנו מהווה חלק בלתי נפרד מתפקודי המוח, ולכן, כל נזק הנגרם למוח, לרבות, נזק הנגרם כתוצאה מאירוע מוחי, עלולים להוביל לפגיעה בזיכרון. בעיות זיכרון אירועי מוחי דמנציה מתרחשות על רק היקף הפגיעה המוחית ובעיות אלו עלולות להשפיע במידה ניכרת על איכות חייו של החולה ועל סיכויי ההחלמה שלו לאורך זמן. חשוב לציין שבעיות זיכרון עקב אירוע מוחי, מושפעות מהצד במוח בו התרחש האירוע, כאשר אירוח מוחי המתרחש באונה הימנית של המוח עלול להשפיע על יכולות הזיכרון החזותי ואילו אירוע מוחי המתרחש באונה השמאלית של המוח עלול להשפיע על יכולות הזיכרון המילולי – שפתי, וזאת הסיבה שמרבית האנשים החווים אירוע מוחי, נאצלים להתמודד עם בעיות והפרעות ביכולת החשיבה, הריכוז והדיבור ורבים מהם מתמודדים גם עם תחושת בלבול וחוסר יכולת התמצאות בימים הראשונים שלאחר התרחשותו של אירוע מוחי.

ברוב המקרים, תחושת הבלבול  חולפת מאליה לאחר מספר ימים, אך בעיות הזיכרון עלולות להתפתח לדמנציה במידה והן אינן מטופלות במסגרת ההליך השיקומי לו נדרשים כ- 40% מכלל האנשים המתמודדים על אירוע מוחי בישראל מדי שנה.
 

מהו שיקום נוירולוגי - תפקודי לאחר אירוע מוחי?


שיקום לאחר אירוע מוחי, הינו הליך שיקומי המיועד לכ-40% מכלל האנשים החווים אירוע מוחי. הליך שיקומי זה נועד לשפר ולהטיב עם מצבו של החולה, הן בהיבט הנוירולוגי והן בהיבט הקוגניטיבי, כאשר אופי הטיפולים במהלך השיקום נקבעים בהתאם לנזקים ברי השיקום עימם מתמודד החולה. 

ממחקרים שונים מהשנים האחרונות, נמצא כי נוראייד (NURAID), תוסף תזונה מאושר משרד הבריאות הניתן במקביל להליך השיקומי של תרופות, פיזיוטרפיה ו/או כל ההנחיות האחרות, יכול לשפר באופן ניכר את יכולותיו של החולה להשגת עצמאות תפקודית. ע"פ המחקרים, נוראייד מאפשר העצמה של ההליך השיקומי הנוירולוגי והתפקודי כאחד.

הנוירולוגים מומחי השבץ וכן הרופאים השיקומיים בישראל,  התנסו ומכירים ויוכלו להביע דעתם כלפי כל מטופל ספציפי.

 

 
לפרטים נוספים צרו איתנו קשר או השאירו לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם >>

 03-9230851

info@levpharm.com