סיוע בשיקום לאחר אירוע מוחי - Nuraid - חבלות ראש ונוראייד
חבלות ראש מוגדרות כחבלה מוחית הנגרמת כתוצאה מכוח מכני חיצוני או מחדירת עצם זר למוח.
חבלות הראש מהוות את הגורם הראשון למוות ונכות בעולם כולו והוא הגורם מספר אחד לפגיעות מוח בילדים ומתבגרים.


בישראל על פי סקר המרכז הלאומי לחקר טראומה ורפואה דחופה במכון גרטנר (2010-2015), עולה כי בשנים אלו יש עליה של 8% במיקרי הטראומה מתוכם 24.2% מניפגעי הטראומה בישראל סובלים מחבלות ראש והם מהוים 68.9% מסך הפצועים קשה. בישראל יש 135 מיקרי טראומה לכל 100,000 תושבים.
מבין מיקרי הטראומה21.3% נגרמים מתאונות אופניים ואחוז נפגעי הראש בקרב ילדים 35% גבוה מאשר במבוגרים  19.7%.
32% ממקרי הטראומה מאלימות סבלו מחבלות ראש ו-21.8% מפצועי הטרור היו עם חבלות ראש.
בעד 40% מהסובלים מפגיעת ראש (גם פגיעות קלות כמו זעזוע מוח) סובלים מפגיעה בקוגניציה בזכרון ובהכרה, פגיעות אלו הוגדרו "כמחלה הדוממת).

מחקר מבוקר פלסבו חדש שפורסם לאחרונה   ב-     Neurology   European Journal of  על 78 נפגעי חבלת ראש קלה עד בינונית, מראה כי מתן של התכשיר Nuraid (MLC 901), למשך חצי שנה, שיפרה משמעותית תפקודים קוגנטיביים של ביצועי קשב מורכבים ובתפקודי ניהול פתרון בעיות יחסית לקבוצת הפלסבו.הטיפול בנוראייד היה בטוח ונסבל היטב בקרב המטופלים.

על נוראייד:

מחקרים פרה-קליניים וקליניים מבוקרים רבים, מראים כי NurAid II (MLC901)  (נוראייד) עשוי לסייע לחולים לאחר שבץ מוחי, איסכמי (חסימתי) או דימומי ולהוביל לשיקום  טוב ומהיר יותר כתוספת להליכי השקום המקובלים.                                                                                         המחקרים הקדם קליניים מצביעים כי הנוראייד גורם לעליה בפקטור הגדילה BDNF (Brain Driven Neurotrophic Factor)  הגורם להגברת הגמישות (פלסטיות) המוחית וליצירת תאים וקשרים חדשים ביניהם, באיזור הפגוע ובכך מסייע לשיפור תוצאות השיקום הנוירולוגי כתוספת לתהליכי השיקום.
מחקר קליני מבוקר פלסבו על 1,100 חולים לאחר שבץ מוחי, שהוארך במעקב של שנתיים, הראה שיפור טוב יותר באופן משמעותי בקבוצה שקיבלה נוראייד יחסית לקבוצת הביקורת,  בכל נקודות הזמן מחצי שנה ועד שנתיים.
מחקר זה מצטרף למחקרים מבוקרים נוספים שנערכו במדינות שונות המצביעים גם הם על התועלת לחולה המשתקם בהיבטים של שיפור בתפקודים המוטוריים ,הקוגניטיביים וכן בהפרעות בדיבור או בהפרעות ראייה.

למידע נוסף בנושא- שיקום לאחר אירוע מוחי קשה

 
ל- NurAid™ פרופיל בטיחותי גבוה עם מיעוט תופעות הלוואי
NurAid II (MLC901)) אינו מחליף שום טיפול תרופתי או שיקומי אחר שניתן לחולה אלא בא בנוסף אליו.
טיפול  אופטימלי הינו לשלושה חודשים . ניתן להתחיל בטיפול עד 6 חודשים מקרות האירוע המוחי אך עדיף להקדים ככל האפשר.
NurAid™ ניתן בכמוסות (קפסולות) במינון של 2 כמוסות שלוש פעמים ביום. במקרי הצורך ניתן גם לפתוח את הכמוסה ולהכניס את תוכנה למזון חצי מוצק או לצינור הזנה (זונדה).
ניתן לקבל את ה- NurAid™ תחת מירשם חתום על ידי רופא  . בגלל החשיבות הרבה שהחברה מייחסת למהירות הטיפול, התכשיר ישלח  במשלוח ישיר אל הבית או למוסד האישפוז בהצגת מרשם חתום ע"י רופא.

חבלות ראש ונוראייד         

מהו נוראייד?

מחקרים רפואיים

מעקב אחר ההתקדמות

שאלות ותשובות