סיבוכים של שבץ מוחי | מה חשוב לדעת? ודרכי טיפול - נוראייד
דף הבית >> נוראייד לחולה >> סיבוכים של שבץ מוחי
 

סיבוכים של שבץ מוחי

אירוע מוחי המוגדר כמצב חירום רפואי מסכן חיים, הוא אחד משלושת גורמי התמותה השכיחים ביותר בקרב האוכלוסייה הבוגרת בעולם המערבי. במקביל, התרחשותו של אירוע מוחי מהווה גורם שכיח להופעתם של נזקים נוירולוגיים שבחלקם עלולים להיות ברי שיקום ובחלקם הם נותרים קבועים ומלווים בנכות. 

קיימת חשיבות רבה לפינוי מהיר לבית החולים מייד לאחר הופעת תסמיני שבץ מוחי הכוללים בין היתר: דיבור לא ברור, הפרעות תחושה ותנועה בפלג גוף מסוים, עיוות בפנים ותסמינים נוספים כגון: כאבי ראש המלווים בסחרחורות, קשיים בבליעה, הפרעות בשדה הראייה ועוד. 

סיבוכים של שבץ מוחי - מה חשוב לדעת? 
 

שבץ מוחי, בניגוד לאירוע לבבי (התקף לב) אינו כרוך בכאב, ולכן, קיימת חשיבות רבה לאבחנה מהירה בתסמינים המופיעים באופן מהיר ופתאומי לקראת אירוע מוחי. הגעה מהירה לבתי החולם לצורך קבלת טיפולים מתקדמים, מהווה אמצעי יעיל להצלת חיים ולמניעת נזקים נוירולוגים, כאשר רק 40% מהלוקים בשבץ מוחי מצליחים להגיע לבתי החולם בפרק הזמן הרצוי והנדרש.

הנזקים הנוירולוגים הנגרמים כתוצאה ישירה מהתרחשותו של שבץ מוחי  עלולים להיות מסווגים כנזקים בלתי הפיכים לעומת נזקים ברי שיקום, כאשר הסיבוך הנפוץ ביותר בקרב נפגעי שבץ מוחי הוא שיתוק ו/או תחושת חולשה בפלג גוף מסוים. בימים הראשונים שלאחר התרחשותו של האירוע מוחי, קשה לאבחן את מידת הנזק הנוירולוגי שנגרם, ולכן, קשה לדעת האם הנזק יותיר נכות. בנוסף, ישנם סיבוכים של שבץ מוחי כגון:
  • הפרעות שונות במערכת הראייה
  • הפרעות בדיבור
  • הפרעות בשיווי משקל
  • קשיים בבליעה
  • הפרעות שליטה בסוגרים
  • הפרעות ביכולת ההתמצאות וסימני בלבול
  • הפרעות ביכולות הקוגניטיביות


סיבוכים אלו נחשבים לביטויים קליניים של אירועים מוחיים והם מופיעים בימים הראשונים שלאחר האירוע. בשלבים מאוחרים יותר, עלולים להתפתח סיבוכים של שבץ מוחי כגון:
 
  • התקפי אפילפסיה הנגרמים כתוצאה מהפרעה בהעברת אותות חשמליים בתוך המוח
  • מצבי רוח משתנים עד כדי דיכאון וזאת על רקע הפגיעה המוחית הראשונית והקושי המנטאלי להסתגל למצב החדש שנוצר
  • הפרעות דמנציה הנובעות על רקע פגיעה בזיכרון וביכולות קוגניטיביות 

דרכי טיפול בסיבוכים אפשריים של שבץ מוחי 

 

כ-40% מנפגעי שבץ מוחי, נדרשים להליך שיקומי כזה או אחר המותאם למידת הנזק הנוירולוגי עימו הם נדרשים להתמודד לאחר האירוע. הליכי השיקום לאחר אירוע מוחי נועדו להטיב את מצבו של החולה גם בהיבט הנוירולוגי וגם בהיבט הקוגניטיבי והם מיושמים באמצעות טיפול תרופתי כזה או אחר ובאמצעות שיטות טיפוליות שונות מתחום הטיפול השיקומי.

נוראייד (NURAID) הוא תוסף תזונה שמחקרים הראו שהינו מסייע לשיקום לאחר אירוע מוחי. אין להפסיק  טיפולים אחרים ויש להמשיך בכל הוראות הטיפול הרפואי והשיקומי.  כאשר הרופא ממליץ על נוראייד, יש לקחתו במקביל להם.

ע"פ המחקרים שפורסמו בפורומים הרפואיים המקצועיים השונים, נוראייד מסייע לבניית תאי עצב וקישורי עצב חדשים .ממצאי המחקרים השונים מעידים על שיפור משמעותי ביכולות של החולה לחזור לתפקוד עצמאי במקביל להליך השיקומי לו הוא נדרש. 

 
לפרטים נוספים צרו איתנו קשר או השאירו לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם >>

 03-9230851

info@levpharm.com