סימנים לשבץ מוחי | סיוע בשיקום לאחר שבץ מוחי - נוראייד
דף הבית >> נוראייד לחולה >> סימנים לשבץ מוחי
 

סימנים לשבץ מוחי

הידעתם ששבץ מוחי הינו הגורם העיקרי לנכות אצל מבוגרים בעולם המערבי? הידעתם ששבץ מוחי מהווה את הסיבה השנייה למוות ברחבי העולם? הידעתם שבישראל מתרחשים כ-15,000 מקרים של שבץ מוחי מדי שנה? ועם כאלו עובדות ונתונים, זה הזמן לדעת הכול על סימנים לשבץ מוחי.

אישה על כסא גלגלים עם סימנים לשבץ מוחי

מהו שבץ מוחי?

שבץ מוחי (CVA) הינו אירוע חירום רפואי המתרחש כאשר ישנה הפרעה פתאומית באספקת הדם לרקמת המוח. אירוע מסוג שבץ מוחי עלול להוביל לפגיעה עצבית קבועה, לסיבוכים רפואיים ואף למוות. שבץ מוחי, מהווה את אחד משלושת גורמי התמותה העיקריים בקרב האוכלוסייה הבוגרת, ולכן, קיימת חשיבות רבה לאבחון סימנים לשבץ מוחי. על פי נתוני משרד הבריאות הישראלי, מדי שנה מתרחשים בישראל כ-15 אלף מקרים של שבץ מוחי, כאשר רק ב-40% מהמקרים, הלוקים בשבץ מוחי מגיעים בזמן לבית החולים לצורך קבלת טיפול מונע נכות.

מהם הסימנים הקליניים לשבץ מוחי?

שבץ מוחי מתרחש באופן פתאומי, כאשר הסימפטומים המעידים על התרחשותו מופיעים אף הם באופן פתאומי והם קשורים לאזור הנפגע במוח. חשוב לציין שככל שהאזור הפגוע במוח בעקבות השבץ הינו גדול יותר, כך גדל הסיכוי לפגיעה ביכולות תפקודיות רבות יותר. בין יתר התסמינים הקלאסיים המעידים על התרחשותו של אירוע מוחי נכללים סימנים לשבץ מוחי כגון:

  •  עיוות פתאומי במראה הפנים הנובע עקב היחלשות שרירי הפנים
  •  הפרעות דיבור ושפה המתאפיינות בגיבוב של מילים ו/או יצירת משפטים חסרי היגיון וקשר בין המילים
  • תחושת נימול בידיים וקושי ביכולת לבצע תנועת ידיים שגרתית
  • תחושת ורטיגו המלווה בסחרחורת
  • שיתוק ו/או הפרעות תחושה בצד אחד של הגוף
  • כאבי ראש חזקים המופיעים לפתע
  • ראייה כפולה
  • קושי פתאומי בליעת מזון או משקה

חשוב לזכור שמייד עם הופעתם של סימנים לשבץ מוחי כאלו ואחרים, מומלץ להגיע בהקדם האפשרי לחדרי המיון בבתי החולים וזאת על מנת לקבל טיפול מיידי מונע נכות ומוות!

האם ניתן להימנע משבץ מוחי?

הקפדה יתרה על תזונה בריאה ומאוזנת בשילוב קיומה של פעילות גופנית מתונה כגון: רכיבה על אופניים, שחייה והליכה מהירה, מהווה את הדרך היעילה והמומלצת ביותר לצמצום הסיכון ללקות בשבץ מוחי. כמו כן, מומלץ לבצע סדרה של בדיקות סקר כגון: אולטרה סאונד של הלב וכלי הדם, הדמיית מוח ובדיקות דם מקיפות, וזאת לצרכי קביעת רמת הסיכון לשבץ מוחי.

טיפול ושיקום משבץ מוחי

כפי שציינו לעיל, הגעה מהירה לבית החולים במקרים בהם מופיעים סימנים לשבץ מוחי, יכולה לעשות את ההבדל בין חיים למוות ואת ההבדל בין נכות תפקודית ליכולת לשקם את מערכות הגוף מהפגיעה המוחית.

מחקרים הראו שלתוסף התזונה NurAid (נוראייד) יכולה להיות השפעה חיובית על השיקום ועל השגת עצמאות תיפקודית לאחר שבץ מוחי.

כדאי להיוועץ ברופא. רופאים נוירולוגים רבים, אלה המומחים בתחום השבץ כן רופאי שיקום במוסדות השונים , מכירים את נוראייד ואת השפעתו.

 
לפרטים נוספים צרו איתנו קשר או השאירו לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם >>

 03-9230851

info@levpharm.com