שבץ מוחי לגברים | תסמינים וסיבות לשבץ מוחי - נוראייד
דף הבית >> נוראייד לחולה >> שבץ מוחי לגברים
 

שבץ מוחי לגברים

שבץ מוחי (STROKE ו/או CVA), מהווה את אחד משלושת גורמי התמותה העיקריים ברחבי העולם והוא מהווה גם את הגורם העיקרי לנכות אצל מבוגרים. בנוסף, שבץ מוחי, המוגדר כאירוע חירום רפואי עלול להוביל לפגיעה עצבית (נוירולוגית) קבועה ולסיבוכים זמניים ו/או קבועים נוספים עליהם נרחיב בהמשך.
 

על פי נתוני משרד הבריאות, בישראל, מתרחשים קרוב ל-20 אלף מקרים חדשים של שבץ מוחי מדי שנה, כאשר בין יתר הסימנים העלולים להעיד על התרחשותו של שבץ מוחי נכללים תסמינים כגון:

· תחושת חולשה או שיתוק פתאומי של היד/הרגל או הפנים בצידו האחד של הגוף

· עיוות פתאומי של שרירי הפנים

· תחושת נימול פתאומית בגפיים

· הפרעות בלתי רצוניות בדיבור או בהבנה

· הפרעה פתאומית בראייה

· הופעתם של כאבי ראש חזקים ופתאומיים ללא כל סיבה

הופעתו של אחד ו/או יותר מהתסמינים לשבץ מוחי המופיעים לעיל, מחייב אתכם להתפנות באופן מיידי לבית חולים, וזאת באמצעות אמבולנס בו ניתן לבצע מספר בדיקות מקדימות החוסכות זמן יקר ועלולות להציל חיים ו/או למנוע נזקים נוירולוגיים קבועים.

חשוב לדעת: עם הופעתו של אחד או יותר מהתסמינים המופיעים לעיל, עומד פרק זמן קצר של 4.5 שעות בממוצע במהלכו ניתן לקבל טיפול רפואי מציל חיים ומונע נזקים נוירולוגיים קבועים.


גורמי סיכון לשבץ מוחי בקרב גברים

שבץ מוחי לגברים עלול להתפרץ עקב גורמי סיכון שונים וביניהם: יתר לחץ דם, רמת כולסטרול גבוהה בדם, עודף משקל, חוסר פעילות גופנית, צריכת אלכוהול יתר על המידה, עישון, תזונה לקויה ומחלות רקע כגון: מחלות לב וסוכרת. במידה והינכם גברים מעל גיל 50 הנמנים על קבוצת הסיכון לשבץ מוחי, אנו ממליצים לכם לשנות את הרגלי התזונה בהקדם, לקיים פעילות ספורטיבית סדירה ולהימנע מצריכת אלכוהול ומוצרי טבק על כל סוגיו.

סיבוכי שבץ אצל גברים

סיבוכים המתפתחים כתוצאה מהתרחשותו של שבץ מוחי לגברים, מסווגים לשני סוגי סיבוכים עיקריים, האחד כולל בתוכו את כל הסיבוכים העלולים להופיע בימים הראשוניים שלאחר התרחשותו של האירוע המוחי, והשני, כולל בתוכו את כל הסיבוכים העלולים להתפתח בשלבים מאוחרים יותר מיום התרחשותו של השבץ. ברשימת הסיבוכים המופיעים כביטויים קליניים בימים הראשונים שלאחר התרחשותו של שבץ מוחי אצל גברים נכללים: הפרעות בדיבור ובבליעה, הפרעות שליטה על הסוגרים, סימני בלבול, הפרעות בשיווי המשקל והפרעות ביכולות הקוגניטיביות. בשלבים מאוחרים יותר עלולים להתפתח סיבוכים כגון: התקפי אפילפסיה, מצבי רוח משתנים והפרעות דמנציה המתרחשות עקב פגיעה בזיכרון וביכולות הקוגניטיביות.

ככל שקרה אירוע מוחי המאופיין בבית החולים ע"י בדיקת CT או MRI ונגרם נזק תפקודי, רצוי להתייעץ ברופא: האם נוראייד ( NURAID), יכול לסייע בשיקום לאחר אירועי מוחי. נוראייד (NURAID) הוא תוסף תזונה המוכר היטב לרופאים המומחים בשבץ . הם מכירים את המחקרים הרבים שנעשו עליו כמסייע בבניית תאי עצב וקישורי עצב חדשים. נוראייד יכול לסייע בשיפור משמעותי ביכולותיהם של נפגעי שבץ מוחי לחזור לעצמאות תפקודית, וזאת על פי ממצאי מחקרים רבים שנערכו בה במהלך השנים האחרונות.

יש לברר עם הרופא המטפל אם אין לו התנגדות לשימוש בנוראייד. בד"כ לרופא לא תהיה התנגדות . יש סיכוי שהרופא לא יאשר רק במקרים חריגים הקשורים במחלות רקע מסוימות.

 
לפרטים נוספים צרו איתנו קשר או השאירו לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם >>

 03-9230851

info@levpharm.com