שבץ מוחי לנשים | תסמינים אבחון ודרכי טיפול - נוראייד
דף הבית >> נוראייד לחולה >> שבץ מוחי לנשים
 

שבץ מוחי לנשים

נשים בגיל המעבר ואילך, חשופות יותר לסיכון ללקות במחלות לב ושבץ מוחי, כאשר מגיל 65 ואילך הן מצויות בסיכון מוגבר יותר להתרחשותו של שבץ מוחי וזאת בהשוואה לגברים. ברשימת הגורמים להתרחשותו של שבץ מוחי לנשים, הגורם הנפוץ ביותר הוא מחלת טרשת העורקים במסגרתה גושי שומן נצמדים לדפנות כלי הדם וגורמים ליצירת טסיות דם המתפתחים לכדי חסימת מעבר הדם.
 

בנוסף, קיימים גורמי סיכון נוספים העלולים להוביל להתרחשותם של אירועי שבץ מוחי בקרב נשים, וביניהם: יתר לחץ דם, משקל עודף, תזונה לקויה, נטילת גלולות למניעת הריון ותחליפי אסטרוגן, רמה גבוהה של כולסטרול בדם, עישון מוצרי טבק על כל סוגיו, צריכת יתר של אלכוהול ומחלות רקע כגון סוכרת ומחלות לב.

האם ניתן לאבחן שבץ מוחי לנשים?

שבץ מוחי בקרב נשים וגברים כאחד, מוגדר כאירוע חירום רפואי, ולפיכך לא ניתן לקבוע את סיכויי התרחשותו. יחד עם זאת, נשים המתמודדות עם אחד או יותר מגורמי הסיכון המופיעים לעיל, מומלץ שיבצעו בדיקות לרמות הסוכרים, השומנים והכולסטרול בדם באופן קבוע וסדיר, וזאת מייד עם הגיען לגיל המעבר. ממצאי בדיקות אלו יכולות להעריך את הסיכון למחלות לב, טרשת עורקים ובכך להעריך את סיכוי התרחשותו של שבץ מוחי בשלב כזה או אחר. במידה וממצאי הבדיקות התדירות מעידות על הימצאותן של רמות גבוהות של סוכרים, שומנים וכולסטרול בדם, קיימת שיבות רבה לטיפול מונע באמצעות שינוי הרגלי התזונה, ירידה במשקל, קיומה של פעילות גופנית סדירה והימנעות מעישון ואלכוהול, וכמו כן, לקבלת טיפול תרופתי בהתאם להמלצת הרופא.

תסמיני שבץ מוחי

תסמיני שבץ מוחי בקרב נשים וגברים הינם הגדרה כוללת למספר תסמינים לשבץ מוחי כלליים העלולים להעיד על התרחשותו של השבץ, ולכן, קיימת חשיבות רבה לאבחנה בתסמינים כגון: חוסר תחושה וחולשה פתאומית של הזרוע או הרגל בצד אחד של הגוף, שיתוק פתאומי בצד אחד של הגפיים, עיוות פתאומי בפנים, כאבי ראש פתאומיים וחזקים ללא כל סיבה, תחושת לחץ בחזה, הזעת יתר פתאומית ללא כל סיבה, איבוד שווי המשקל באופן פתאומי, סחרחורת פתאומית, בעיות ראייה פתאומיות ותחושת בלבול. הופעתו של תסמין אחד או יותר, עלולה להעיד על התרחשותו של שבץ מוחי לנשים והדבר מחייב פינוי מיידי לבית החולים לצורך קבלת טיפול רפואי.

שבץ מוחי בקרב נשים - דרכי הטיפול

שבץ מוחי, מעבר להיות גורם התמותה השלישי בשכיחותו בקרב האוכלוסייה המבוגרת בכל רחבי העולם, מהווה גם גורם עיקרי לנכות בקרב נשים וגברים וגורם להתפתחותם של סיבוכים רפואיים נוספים שבחלקם עלולים להפוך לקבועים. לפיכך, קיימת חשיבות רבה לקבלת טיפול רפואי מייד לאחר הופעתו של תסמין אחד או יותר הנכלל ברשימת תסמיני שבץ מוחי. כמחצית מנפגעי שבץ מוחי, נשארים כם נכות ברמה מסוימת ולפיכך עלולים להידרש להליך שיקומי לאחר אירוע מוחי מתמשך . כדאי להיוועץ ברופא, אולי תוסף תזונה בשם נוראייד (NURAID), יכול לסייע להעצים את השיקום . נוראייד ע"פ המחקרים מסייע בבניית תאי עצב וקישורי עצב חדשים שהם המפתח לשיפור ביכולות שנפגעו .

הצירוף שבין נוראייד לבין תהליכי הפיזיוטרפיה האחרים נמצא במחקרים, כמגביר את יעילות השיקום והחזרה לעצמאות תפקודית. לנוראייד פרופיל בטיחותי גבוה אך עם זאת, חובה להתייעץ ברופא הנוירולוג או הרופא השיקומי. בד"כ הם יאשרו את השימוש מבחינת הדאגה לבריאות החולה למעט מצבים קליניים מסוימים.

 
לפרטים נוספים צרו איתנו קשר או השאירו לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם >>

 03-9230851

info@levpharm.com