שיקום הליכה לאחר אירוע מוחי | סיוע בשיקום הליכה - נוראייד
דף הבית >> נוראייד לחולה >> שיקום הליכה לאחר אירוע מוחי
 

שיקום הליכה לאחר אירוע מוחי

03-9230851 

מחקרים מדעיים וקליניים הראו כי נוראייד מסייע
לחולי שבץ מוחי ואירוע מוחי בתהליך השיקום

אחת מתופעות הלוואי הקשות של אירוע מוחי הוא אי היכולת ללכת בצורה נורמטיבית. זו הסיבה שהמטופל מתחיל הליך שיקומי, כדי לעשות את שניתן ולהחזיר את המצב לקדמתו או לפחות להתקרב לכך.

 

דרכי טיפול בשיקום ההליכה אחרי אירוע מוחיכדי לבצע שיקום הליכה לאחר אירוע מוחי מבצעים מהלכים שונים שמטרתם היא לשפר את המצב שנוצר ולהביא הגוף להחלמה מלאה, לשפר את יכולות ההליכה וגם להגביר הן את המוטיבציה והן הביטחון העצמי שנפגעו לאור המקרה. קיימת גם גישה שמנתבת להליך של פיצוי שבו החשיבה היא להיעזר באביזרים שונים, כדי לסייע לחזור להליכה תקינה. המהלך המועדף הוא שילוב של שתי הגישות הללו כדי להגיע למקסימום תועלת עבור המטופל.


 

טיפולים נוירולוגיים עבור הטבה באופן ההליכה


לאחר שמאבחנים את התוצאות ואת ההשלכות של האירוע המוחי, המגמה היא להתחיל את הטיפול מוקדם ככל האפשר וכך ממקסמים את סיכויי ההצלחה.
יש לפעול על פי שלבים מסוימים כדי ליצור בסיס איתן לאפשרות ההליכה. לכן מקבעים בתחילת הדרך את יכולת ההגעה למצב של שיווי משקל בעת הישיבה. זאת באמצעות תרגילי יציבות באמצעות שרירי הבטן ושרירי הגב. עקב חוסר היציבות בשל האירוע המוחי, נוצרים לא אחת מצבים שבהם המטופל נופל לאחד הצדדים, או אינו מסוגל לתפקד עקב סחרחורת.

השלב הבא בנושא שיקום הליכה לאחר אירוע מוחי הוא שליטה בשרירי הרגליים. עקב העובדה שאחת הרגליים היא משותקת, הרגל השנייה הופכת להיות הדומיננטית. כדי לשחרר רגל זו מהתלות משתמשים בכל מיני אביזרים כמו סדים.

לאחר מכן מטפלים בנושא שיווי המשקל בעת העמידה, יישור הברך בעת העמידה ושיקום היכולת של נשיאת המשקל על הרגל וזאת ללא מצבים שבהם אי אפשר להרים את הרגל או שהרגל ננעלת או נטרקת. 


 

 

סיוע של אביזרי הליכה בשיקום לאחר אירוע מוחי

קיימים הרבה מאד פריטי עזר שמסייעים למצב של שיקום הליכה לאחר אירוע מוחי, הם מסייעים לתרגול ההליכה בעזרת המקל המתאים ביותר, שיפור תבנית ההליכה ובשלב שלאחר מכן הליכה ללא אביזרים נלווים.


מחקרים בתחום שיקום ההליכה אחרי אירוע מוחי

מחקרים רבים בתחום השיקום נערכו בשימוש נפגעי שבץ מוחי בתוסף תזונה בשם נוראייד .
נוראייד מוכר לרופאים הנוירולוגים שמומחיותם בתחום השבץ וכן לרופאי השיקום העוסקים בשיקום חולים לאחר אירועים מוחיים.
המחקרים הראו שהוספת נוראייד לתהליך השיקום והפיזיותרפיה הגבירו את מידת השיקום בכלל והתנועה בפרט.
עליכם להיוועץ עם רופא בקשר לנטילת כל תרופה וגם תוסף מזון לרבות נוראייד.

 

אולי יעניין אתכם לקרוא עוד על: