סיוע בשיקום לאחר אירוע מוחי - Nuraid - שיקום
האם ניתן להשתקם?
 
שיקום לאחר שבץ יתרחש, אם נוכל בעזרת תירגול גופני ומחשבתי להחזיר לחולה השבץ, תיפקודים עצביים שנפגעו וכך להחזירו למצב בו הוא עצמאי ככל האפשר ומארגן לעצמו חיים מחודשים בהתאם ליכולותיו.
השיפור המשמעותי ביותר, יתרחש בשלושת החודשים הראשונים שלאחר הפגיעה. לכן, חשוב ביותר להתחיל בתהליכי השיקום מוקדם ככל האפשר.  
 
מתוך נסויים קליניים רבים שהתבצעו, הוברר שאם התחילו בטיפול בנוראייד ™ עד חצי שנה מיום האירוע מוחי, הטיפול הכפיל ויותר, את סיכויי החולה להגיע לעצמאות.
 
NurAid II MLC901 - בפעילותו על תאי העצב ועל יצירת קשרים בינ-עצביים חדשים, איפשר למוח ליישם טוב יותר את תרגולי התנועה והחשיבה למען רכישת המיומנויות שנשללו, מחדש.
 
אותם מחקרים הראו כי חולים שיחד עם פעולות השיקום הפיזיוטרפי, נטלו גם נוראייד™, העידו על החזרה מהירה וטובה יותר של יכולות כגון דיבור, ראייה ומוטוריקה מאוזנת.
 
שילוב אנשי מקצוע בתהליך השיקום
 
הטיפול בחולי שבץ, מטרתו להביא את החולה למצב של עצמאות תיפקודית ככל שניתן.
יתכן שהחולה לא יגיע לעולם למצב של עצמאות שלמה וייאלץ להסתייע בעזרים שונים לביצוע פעולות חשובות.
לרשות החולה עומדים בעלי מקצוע שונים לעזרה בהחזרה או בסיגול מחדש של מיומנויות שאבדו או שלא ניתן לבצען במצב הנכות שלאחר השבץ:
 
טיפולים פיזיקליים (פיזיוטרפיה)
טיפולי הפיזיוטרפיה מתייחסים להיבטים התנועתיים, קושי בתנועה, ספסטיות (קשיות איברים) וכאב. החולה מתרגל מחדש תנועות, מחזק את שריריו ולומד מחדש להניע את הידיים והרגליים. תוך כדי הפעלת השרירים, חלים שינויים במערכת העצבים והמוח מסתגל אליהם ולומד לרכז ולשלוט בפונקציות המתחדשות.
הטיפולים הפיזיקליים קשים ומפרכים, אך ככל שהחולה מתרגל יותר, כך תצמח לו תועלת מוגברת להחזרת עצמאותו.
 
ריפוי בעיסוק
החולה לומד מחדש לסגל לעצמו מיומנויות בסיסיות כמו לאכול בעצמו, להתלבש, להגיע לשירותים תוך כדי השלמה עם נכותו.
 
טיפולי  דיבור (Speech Therapy)
פגיעה ביכולת הדיבור מאד שכיחה במצבי שבץ. תחומי הטיפול כוללים מצבי נכות שונים: אפאזיה, בעיות שמיעה, זיכרון וכו'.
 
כדי לשקם מצבי אפאזיה, המטפלים מתרגלים קריאה, ציור, מוסיקה,קשר בין תמונה לתיאורה המילולי,  הבעות פנים, שימוש בלשון כדי לבטא נכון מילים, חיזוק שרירי הגרון להפקת צלילים ותרגול הזיכרון.

שימוש